„Żywioły” Pawła Totoro Adamca podczas czwartej edycji Weekendu z Florystyką

Od 11 czerwca na Placu Teatralnym przed gmachem Centrum Spotkania Kultur będzie można obejrzeć wystawę „Żywioły” Pawła Totoro Adamca!

„Żywioły” to cykl portretów aktywistek, które mimo, że działają w różnych obszarach zawodowych, łączy niezwykła wrażliwość społeczna i pasja, z jaką oddają się swojej pracy. Artysta wykorzystując terapeutyczną rolę fotografii i stylizacji oraz nawiązania do ziemi, powietrza, wody i ognia, stworzył intymne i subtelne studium historii bohaterek, ukazujące siłę kobiet stojących na straży swoich przekonań. Za pomocą kostiumów, wykonanych z materiałów z odzysku, autor przedstawił różnorodne osobowości i życiowe pasje 12 kobiet. Każda z kreacji to indywidualna opowieść o akceptacji samej sobie i radości z życia. 

Fotografie / make-up / kostiumy – Paweł Totoro Adamiec

Modelki: Magdalena Dzirba, Ewa Kowalczyk, Tatyana Naklycka, Marta Nazaruk–Napora, Elżbieta Nowicka–Różycka, Paulina Słomińska, Justyna Smarz, Elżbieta Sugier, Karolina Suska, Małgorzata Szikora, Klaudia Waryszak–Lubaś, Jolanta Wypych

Koordynatorka / backstage: Małgorzata Kruszyńska

Wystawa dostępna jest do 16 czerwca. Zapraszamy!

Wystawa jest jednym z działań Centrum Wsparcia Liderek, autonomicznej przestrzeni dla kobiet przy Stowarzyszeniu Wspierania Aktywności „Bona Fides” w Lublinie. Działanie jest finansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.