Kadra

Absolwentka kulturoznawstwa i socjologii UMCS oraz doradztwa zawodowego WSNS w Lublinie. 15-letnie doświadczenie w animacji społecznej,  pisaniu i realizacji projektów. Stypendystka MKiDN. Po intensywnym czasie nabywania doświadczenia zawodowego stwierdziła, że czas powiedzieć STOP i zadbać o swój spokój oraz interpersonalny rozwój w poczuciu równowagi. Od tamtej pory ukończyła kurs instruktora neuromedytacji I stopnia (jest w trakcie certyfikacji II stopnia), a także MBSR (kurs redukcji stresu metodą Mindfulness) oraz MBCL (kurs współczucia w oparciu o uważność). Zdobyła zawód florystki i uprawnienia do hortiterapii.  Wiceprezeska Stowarzyszenia Bona Fides. 

 
 

Koordynatorka projektów edukacyjnych i społecznych, organizatorka wydarzeń kulturalnych, animatorka społeczna, konsultantka strategii rozwoju JST i trenerka umiejętności psychospołecznych.  W swoich działaniach zawodowych od 2010 roku skoncentrowana głównie na rozwoju, wspieraniu i aktywizacji kobiet. Współtworzy Centrum Wsparcia Liderek. Zafascynowana cymatyką i tańcem, jako autentyczną formą ekspresji, prowadzi sesje medytacji w ruchu, uwalniania napięć z ciała i relaksację dźwiękiem bazującą na metodzie Petera Hessa. Prowadzi autorskie warsztaty „OdNowa – techniki wspierające dobrostan, taniec intuicyjny i relaksacja dźwiękiem” w Spilno Lublin.

Socjolożka, edukatorka, tutorka, trenerka WenDo. Absolwentka Szkoły Liderów PAFW, Akademii Liderów Kultury i Szkoły Trenerów. Aktywnie działa w organizacjach działających na rzecz kobiet i społeczności lokalnych. Czynnie i nieustannie zajmuje się pisaniem i realizacją projektów społeczno-kulturalnych. Realizatorka warsztatów rozwojowych dla kobiet. Kilkukrotnie nagradzana na poziomie lokalnym i krajowym za swoją aktywność społeczną.

Psycholożka, animatorka społeczna, od 15 lat działaczka lubelskiego Homo Faber. Koordynatorka zespołu psychologicznego pracującego na rzecz uchodźców w przestrzeni Baobab, koordynatorka wsparcia psychologicznego dla zespołów projektowych i wolontariuszy. Prowadzi warsztaty, spotkania, psychoedukacyjne i treningi antywypaleniowe, o równowadze, granicach i pielęgnowaniu swoich zasobów.

Agata Skałecka - Bogusz

psychoterapeuta, psycholog, prawnik. Ukończyła 4,5 letnie szkolenie z zakresu psychoterapii w podejściu systemowo – psychodynamicznym akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując m.in. w Ośrodkach Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych w Lublinie oraz Ośrodkach Środowiskowej Pomocy Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. Obecnie pracuje w Specjalistycznej Poradni dla Rodzin MOPR w Lublinie. W Centrum Wsparcia Liderek prowadzi indywidualne poradnictwo psychologiczne oraz psychoterapię.