Oto Wanda. Poznaj historię kobiety, dla której „działanie dla zmiany społecznej (…) to piękne wyzwanie i przestrzeń na wyrażanie własnego “ja”

„Poprzez swój aktywizm Wanda zaspokaja (…) ważne potrzeby: autonomii, wybierania własnych planów, celów, marzeń, wartości i drogi prowadzącej do ich realizacji, przynależności, wspólnoty, więzi, bycia widzianą czy siły grupowej i związku ze światem. Wanda stara się nie myśleć, ile zarabia. W końcu nie jest tutaj dla pieniędzy.”

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z artykułem Pauliny Jędrzejewskiej na temat pierwszych oznak wypalenia aktywistycznego. Kojarzy Wam się z kimś historia Wandy? Napiszcie do nas na: cwl@stowarzyszeniebonafides.pl

O autorce:
Trenerka, certyfikowana coach grupowa, socjolożka, animatorka kultury, aktywistka społeczna. Współautorka badania nt. wypalenia zawodowego w trzecim sektorze, narzędzia mierzącego poziom wypalenia wraz z rozwiązaniami na poziomie indywidualnym i organizacyjnym, a także scenariuszy i materiałów edukacyjnych (www.burnout-aid.eu). Od 11 lat jest prezeską Fundacji Culture Shock, w której współtworzy wydarzenia na pograniczu nowych mediów, edukacji i kultury, eksperymentuje z nowymi technologiami, wspiera sektor organizacji społecznych oraz instytucje publiczne, zrealizowała kilkadziesiąt wydarzeń, spotkań, inicjatyw, aktywnie działa w środowisku na rzecz zmian społecznych i systemowych. Licencjonowana konsultantka kwestionariusza odporności MTQ, AQR International.