Grudzień z warsztatami w CWL!

Zapraszamy do skorzystania z ostatnich w tym roku warsztatów rozwojowych!

1.12.2021, godz.  17.00 – 19.15 – Kreatywnie z nowymi technologiami, czyli jak uatrakcyjnić organizowane wydarzenia 

Warsztat tworzenia gier terenowych z wykorzystaniem smartfonów oraz tworzenia tzw. energizerów wykorzystujących nowe technologie.

Prowadzenie:
Agnieszka Jarmuł
Trenerka, animatorka. Prezeska Fundacji „5Medium” zajmującej się edukacją medialną i kulturalną. Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, technikum policealnego na kierunku organizacja reklamy, studiów podyplomowych Akademia Menadżerów III sektora na Collegium Civitas oraz szkoły trenerskiej STOP. Pomysłodawczyni i koordynatorka licznych projektów edukacyjnych i kulturalnych, zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich. Koordynowała projekty dla takich instytucji jak: Ośrodek „Brama Grodzka Teatr NN”, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Stowarzyszenie Wikimedia, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Centrum Spotkania Kultur. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych z zakresu edukacji medialnej, kulturalnej i obywatelskiej. Autorka materiałów edukacyjnych, konsultantka i mentorka szkolnych projektów. Członkini zespołu „Kultura 2020′′ przygotowującego aplikację finałową Lublina
w konkursie ESK 2016. W 2011 r. nominowana do nagrody „Żurawie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne” w kategorii animator kultury. W 2019 roku otrzymała Nagrodę Okolicznościową Prezydenta Miasta Lublin za dokonania w dziedzinie upowszechniania kultury.

2.12.2021, godz. 17.00 – 20.00 – Twój wewnętrzny krytyk. Jak go uciszyć i zaprzyjaźnić się ze sobą 
Podczas warsztatów uświadomimy sobie, jaki jest nasz wewnętrzny krytyk   i jak destrukcyjnie wpływa na nas. Dowiemy się także, jak można sobie   poradzić z samokrytyką. Ponadto poznamy sposoby okazywania sobie   samej troski i życzliwości, zwiększymy akceptację samych siebie oraz   wyrozumiałość wobec swoich niedoskonałości i popełnianych błędów.    

Prowadzenie 
Iwona Ulfik – Jaworska
Doktor psychologii, trener, psychoterapeuta  w procesie certyfikacji, autorka książek  i artykułów z zakresu psychologii społecznej  i wychowawczej. Od ponad 20 lat prowadzi szkolenia dla różnych grup odbiorców. Posiada doświadczenie psychoterapeutyczne w pracy z osobami w kryzysie oraz zmagającymi się 
z doświadczeniem traumy (m.in. w wyniku doznawania przemocy).

5.12.2021, godz. 10.00 – 16.15 – Stress code, czyli skuteczne techniki radzenia sobie ze stresem     
Podczas warsztatu, powiemy sobie o rodzajach stresu i o tym, jak stres oddziałuje na nasz organizm. Przyjrzymy się czynnikom stresogennym i sposobom na ich redukowanie lub całkowitą eliminację. Będziemy rozbrajać stare programy i zastępować je takimi, które nam służą.   Pojawi się też temat profilaktyki i konkretne techniki radzenia sobie ze stresem. Będziemy wchodzić w przestrzeń ciała, ruchu i dźwięku, tworząc poczucie spokoju, harmonii i radości.      

Prowadzenie:
Paulina Słomińska
Koordynatorka projektów, organizatorka wydarzeń kulturalnych, trenerka umiejętności psychospołecznych Absolwentka zarządzania i marketingu AGH
w Krakowie oraz Szkoły Trenerów Metrum, ukończyła różnorodne kursy z zakresu rozwoju osobistego, umiejętności psychospołecznych, praw człowieka, rozwoju organizacji pozarządowych, rozwoju samorządów, animacji społecznej, zarządzania projektami. W swoim kilkunastoletnim doświadczeniu zawodowym, koordynowała projekty edukacyjne, społeczne i kulturalne, prowadziła warsztaty
z zakresu umiejętności psychospołecznych, wspierające rozwój organizacji pozarządowych, warsztaty, podczas których wypracowywane były strategie rozwoju dla gmin oraz animowała społeczności lokalne. Przez lata skoncentrowana głownie na wspieraniu, rozwoju i aktywizacji kobiet. Zafascynowana cymatyką, prowadzi indywidualne i grupowe sesje masażu dźwiękiem bazujące na metodzie Petera Hessa.

8.12.2021, 9.12.2021, godz. 17.00 – 19.15 – Majsterki!
Podczas warsztatów zmajstrujemy pufy ze skrzynek na owoce, które będziemy mogły użytkować w domu lub na balkonie/tarasie. Nasze siedziska będą wyposażone w otwierane klapy, więc będzie to dodatkowe miejsce do przechowywania różnych różności. To spotkanie, na którym będziemy szlifować, malować, wkręcać i tapicerować!   

Prowadzenie: 
Monika Czapka 
Absolwentka informacji naukowej i bibliotekoznawstwa UMCS oraz studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie organizacjami pozarządowymi. Obecnie związana z Ośrodkiem „Brama Grodzka – Teatr NN”, gdzie pracuje jako specjalista ds. edukacji w Domu Słów. Wiceprezes zarządu Fundacji „5Medium”. Koordynatorka projektów animacyjnych i edukacyjnych takich jak: „Akademii Cyfrowych Kompetencji”, „Surferzy, czyli młodzi o bezpieczeństwie w Sieci”, „iSenior”, „Alicja w Krainie Fejsbuka”, „Kreatywni w Fotografii”, „Mobilna Warsztatownia”. Prowadząca warsztaty i webinary m.in. z zakresu nowych technologii czy DIY (zrób to sam). Laureatka nagrody „Żurawie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne” w kategorii „Animator Kultury”.

12.12.2021, godz. 10.00 – 16.15 –  Laboratorium kreatywności, czyli skuteczne techniki budzenia w sobie twórczego potencjału  
Podczas warsztatu przyjrzymy się naszej kreatywności i mitom towarzyszącym temu pojęciu. Poprzez techniki teatru improwizacji i konkretne ćwiczenia, będziemy rozwijać wyobraźnię i kreatywność. Będziemy wymykać się rutynie i wyskakiwać ze sztywnych ram, bo każdy
z nas może obudzić w sobie twórczy potencjał i kreować swój wymarzony świat. 

Prowadzenie: 
Paulina Słomińska

13.12.2021, godz. 17.00 – 20.00 –  Trudne emocje – jak świadomie zadbać o równowagę w swoim życiu? 
Podczas warsztatów poznasz sposoby zarządzania swoimi emocjami pod postacią 5 kroków. Między innymi uświadomisz sobie różnorodność „trudnych” emocji oraz odkryjesz, w jaki sposób Twoje ciało reaguje na takie emocje i doznania. Ponadto dowiesz się, jaką wartość i znaczenie mają „trudne” emocje oraz odkryjesz, co mogą nam „powiedzieć”. Dodatkowo poznasz różne skuteczne sposoby na odzyskiwanie równowagi emocjonalnej.    

Prowadzenie: 
Iwona Ulfik – Jaworska

15.12.2021, godz. 17.00 – 19.15 – Grafik na urlopie? Warsztat tworzenia materiałów promocyjnych (praca ze swoimi laptopami) 
Warsztaty tworzenia profesjonalnie wyglądających plakatów, ulotek, dyplomów z wykorzystaniem darmowego programu online Canva. Warsztaty będą poszerzone o pigułkę wiedzy dotyczącą tego, jak pobierać legalnie z internetu (z naciskiem na zdjęcia i grafiki)    

Prowadzenie: 
Agnieszka Jarmuł 

17.12.2021, godz. 17.00 – 20.00 – Twój wewnętrzny krytyk. Jak go uciszyć i zaprzyjaźnić się ze sobą 
Podczas warsztatów uświadomimy sobie, jaki jest nasz wewnętrzny krytyk   i jak destrukcyjnie wpływa na nas. Dowiemy się także, jak można sobie   poradzić z samokrytyką. Ponadto poznamy sposoby okazywania sobie   samej troski i życzliwości, zwiększymy akceptację samych siebie oraz   wyrozumiałość wobec swoich niedoskonałości i popełnianych błędów.    

Prowadzenie 
Iwona Ulfik – Jaworska

➡ Wypełnienie formularza jest warunkiem wzięcia udziału w rekrutacji.
➡ Można wziąć udział w więcej niż jednym wsparciu. Na każde działanie obowiązuje ograniczona liczba miejsc.
➡ Ilość miejsc jest ograniczona. Jeśli zmieniły się Wam plany, prosimy o jak najszybszą informację na adres: pslominska@stowarzyszeniebonafides.pl. Pozwoli nam to na dodanie osoby z listy rezerwowej.

ZAPRASZAMY!